Miękko, wygodnie, elastycznie

Tkaniny mikrofazowe to bardzo popularny materiał obiciowy. Jest wykorzystywany głównie w produkcji mebli tapicerskich. Jest to materiał podobny do pluszowych tkanin.

Mikrofaza – maxi zaleta

Tkaniny mikrofazowe charakteryzują się dużą elastycznością ze względu na budowę składającą się z mikrowłókien. Ponadto jest to delikatna i bardzo miła w dotyku tkanina. Jest to także bardzo odporny materiał. Mikrofaza jest materiałem odpornym na uszkodzenia mechaniczne typu rozdarcia lub przetarcia. Elastyczna struktura pozwala dopasować się i uniknąć uszkodzenia. Dodatkowo ten materiał uzyskuje wysokie wyniki w teście odporności na ścieralność. To wszystko powoduje, że producenci mebli bardzo chętnie oraz często sięgają właśnie po ten materiał.

Gustowne dodatki odświeżą mieszkanie

Tkaniny mikrofazowe to jednak nie tylko świetny materiał obiciowy dla mebli tapicerskich. Z odrobiną pomysłu z tego materiału można stworzyć o wiele więcej ocieplając i odświeżając mieszkanie lub dom. Elastyczna i łatwa w utrzymaniu czystości struktura materiału powoduje, iż często jest wykorzystywany jako zasłona lub firana. Mikrofaza jest bardzo miła w dotyku, więc nie dziwi, iż jest to jeden z popularniejszych materiałów do tworzenia narzut, kocy lub pościeli. Bardzo chętnie z tkanin mikrofazowych są wykonywane poszewki ma poduszki, a w szczególności tzw. „jaśki”. Różnorodność dostępnych wersji kolorystycznych powoduje, iż meblel można wykorzystał.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl