Opcje przeglądania

Ekologia ze stylem

Skaj, derma, skóra ekologiczna to pierwsze z brzegu określenia ekoskóry. To jeden z najpopularniejszych materiałów obiciowych mebli lecz również jest szeroko wykorzystywany w branży odzieżowej. Z ekoskóry wykonywane są torebki, paski oraz wiele innych dodatków do garderoby.

W zgodzie z naturą

Nie da się ukryć, że skóra naturalna to jeden z najszlachetniejszych i najefektowniejszych materiałów. Niemniej jednak wiele osób woli nie przykładać ręki do krzywdy zwierząt i tym samym zrezygnować z eleganckiego materiału. W dzisiejszych czasach postęp technologiczny sprawił, że skóra ekologiczna jest niemal nie do odróżnienia od skóry naturalnej. Dzięki temu nawet najbardziej zagorzali obrońcy praw zwierząt mogą pozwolić sobie na skórzany zestaw wypoczynkowy i nie gryzie ich przez to sumienie. Dobrze wykonana skóra ekologiczna może być trudna do odróżnienia nawet dla specjalisty. W celu rozróżnienia materiału należy spojrzeć od dołu tkaniny. Skóra ekologiczna jest nanoszona na włókno. Dopiero zauważenie wspomnianego włókna pozwoli na określenie czy jest to skóra naturalna czy sztuczna.

Zalety i wady

Niewątpliwą zaletą skóry ekologicznej oprócz jej właściwości estetycznych jest łatwość w utrzymaniu czystości. Jakiekolwiek zabrudzenie najczęściej bez problemu można usunąć za pomocą wilgotnej chusteczki lub ręcznika. Istotną wadą jest skłonność materiału do pękania. Po pewnym czasie mogą być widoczne pęknięcia w tkaninie. Podczas upalnych dni łatwo również zauważyć, iż materiał ma skłonności do nadmiernego nagrzewania się.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl