Materace z pamięcią kształtu (z pianką Memory)

Jest już w milionach sypialni, nowoczesny i wygodny – materac z pianki z pamięcią kształtu. Wynaleziony przez naukowców NASA ma doskonałą właściwość, której producenci nie są w stanie osiągnąć podczas produkcji materacy z naturalnych materiałów – dopasowuje się do ciała pod wpływem temperatury.

[long_desc]

Materace z pianką memory – zalety

Zastanawiasz się, dlaczego materace memory są tak bardzo popularne? Wszystko, dzięki im dobroczynnym właściwościom. Materac jest wykonany z pianki termoelastycznej, która idealnie dopasowuje się do ciała pod wpływem nacisku i temperatury. Dzięki temu materac nie uciska punktów styku, czyli tych miejsc, które są najbardziej narażone na ewentualny napór. Właśnie dlatego osoby cierpiące na różnego rodzaju bóle: kręgosłupa, bioder, nóg, po kilkudniowym korzystaniu z materaca mniej narzekają na przykre dolegliwości.

Materace z pianką są również idealne do łóżek dwuosobowych. Śpiąca osoba nie odczuwa ruchów swojego partnera, ponieważ materiał, z którego wykonane są materace odkształca się tylko w miejscach nacisku. Po wstaniu z łóżka materac powraca do swojej pierwotnej formy.

Z czego wykonane są materace memory?

Pianka termoelastyczna jest tworem sztucznym. Ma to swoje zalety, ponieważ materace z pamięcią kształtu są znacznie bardziej elastyczne od tych wykonanych z naturalnych surowców. Tylko produkt wytworzony w sposób innowacyjny pozwala na idealne dopasowanie się do ciała. Dodatkowo pianka posiada strukturę otwartą, która umożliwia dobrą cyrkulację powietrza. Dzięki temu śpiąca osoba nie poci się, mimo iż materiał pochłania temperaturę i oddaje ciepło tak długo, jak na nim leżysz. Odpoczywając na materacu stworzonym z pianki termoelastycznej, zatopisz się w nim, a Twoje ciało będzie odciążone na całej powierzchni. Zimą dodatkowo będzie Ci cieplej, a latem nie spocisz się ze względu na przewiewność materiału. Do produkcji materaca nie zostały użyte naturalne surowce, co sprawia, że produkt nie jest przyjaznym środowiskiem do rozwoju bakterii czy drobnoustrojów. Dlatego jest jednym z najczęściej wybieranych materacy dla alergików.

Materace z pamięcią kształtu pomogą w walce z bólami

Dobre ułożenie ciała podczas snu gwarantuje wspaniały wypoczynek oraz nie nadwyręża naszego ciała. Dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór materaca do łóżka. Nowa generacja materacy z pianką termoelastyczną to doskonałe rozwiązanie dla osób cierpiących na długotrwałe i bardzo bolesne dolegliwości pleców, bioder i innych części ciała. Materace z pianki memory z pamięcią kształtu stanowią idealne podparcie dla kręgosłupa.

Nie obciążają dodatkowo miejsc, które i tak podczas funkcjonowanie w ciągu dnia są bardzo narażone na bodźce. Ciało podczas odpoczynku na materacu nie jest uciskane w żadnym miejscu. Ponadto materac oddaje ciepło, dodatkowo rozgrzewając obolałe miejsca. Wszystko to sprawia, że produkt ma doskonałe właściwości ortopedyczne i jest zalecany osobom z problemami.

Materac z pianki z pamięcią kształtu – idealny dla każdego?

Jedno jest pewne – jeśli raz wyśpisz dobrze się na materacu z pianki termoelastycznej, już nie będziesz chciał wypoczywać na innym! Jednak tak, jak do każdej nowości, tak i do tego produktu należy się przyzwyczaić. Dlatego, jeśli zdecydujesz się na innowacyjny materac z pianki z pamięcią kształtu, dopiero po pewnym czasie możesz odczuć ulgę w dolegliwościach bólowych. Dodatkowo pianka termoelastyczna na początku wydziela charakterystyczny zapach, który znika po kilku dniach. Warto o tym wiedzieć, jednak nie należy się uprzedzać, ponieważ jest to efekt przejściowy.

Jeśli masz dodatkowe pytania, chętnie na nie odpowiemy. Chcesz dowiedzieć się, czy materac memory jest dla Ciebie idealny? Zadzwoń i dowiedz się więcej na temat tego innowacyjnego produktu!

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl