BIRD Meble
+48 33 870 0000Płatności RatalneWniesienie i montażBezpieczna wysyłkaZwrot do 14 dni
Blog chmura tagów

Promocje

Solidne Biurko 138x67 MALTA 170

Solidne Biurko 138x67 MALTA 170

439,00 zł 421,44 zł
Wisząca Szafka Otwarta Biurowa MALTA 103

Wisząca Szafka Otwarta Biurowa MALTA 103

309,00 zł 296,64 zł
Szafka Kuchenna Górna 45x72 cm ARTISAN HG Krem Outlet

Szafka Kuchenna Górna 45x72 cm ARTISAN HG Krem Outlet

259,00 zł 155,00 zł
szt.
Materac Bonellowy Dwustronny 160x200

Materac Bonellowy Dwustronny 160x200

609,00 zł 399,00 zł
szt.
Wysoki Regał Biurowy MALTA 110

Wysoki Regał Biurowy MALTA 110

459,00 zł 440,64 zł
Front do Zmywarki 45 cm EKO Biały OUTLET

Front do Zmywarki 45 cm EKO Biały OUTLET

94,00 zł 59,00 zł
szt.
Materac kieszeniowy 80 x 200 Posejdon

Materac kieszeniowy 80 x 200 Posejdon

449,00 zł 349,00 zł
szt.

Blog i porady sklepu BIRD meble

Materac kieszeniowy czy lateksowy?
Materac kieszeniowy czy lateksowy?

Materac kieszeniowy czy lateksowy?

Przeważnie nie zastanawiamy się na tym, że dobór odpowiedniego materaca do naszych potrzeb ma duże znaczenie dla samopoczucia i zdrowia każdego z nas. O tym, który materac – kieszeniowy czy lateksowy wybrać, trzeba zdecydować po rozważnym przemyśleniu tej kwestii. Wybór materaca należy do indywidualnych preferencji użytkownika. Określamy jego twardość, rodzaj, materiał, z którego ma być wykonany, a także dopasowanie wyrobu do naszego ciała. Odpowiednio wyprofilowany materac powinien dobrze podpierać części ciała oraz zapewniać odpowiednie ułożenie kręgów kręgosłupa. Materace lateksowe są elastyczne i bardzo dobrze podpierają ciało w trakcie leżenia. Obciążenie jest równomierne, a kręgosłup prawidłowo się układa. Są to wyroby bardziej miękkie, dlatego na pewno spełnią swoją rolę w sypialniach osób, które są wrażliwe na różnego rodzaju uciski.

Materac kieszeniowy czy lateksowy? Właściwości każdego z materacy

U osób wrażliwych na ból, materac kieszeniowy mógłby powodować różne dolegliwości. Lateksowy będzie dobry dla tych z nas, którzy narzekają na kręgosłup, ponieważ jest miękki, elastyczny i właściwie wspiera tę ważną część układu kostnego oraz użytkowników, którzy bardzo często zmieniają pozycję w trakcie spania, ponieważ jest w stanie dostosować się do jego ułożenia. Nie przemieszcza się też na boki, dlatego bez problemu wygodnie może na nim leżeć dwoje ludzi. Poza tym materace lateksowe są polecane dla alergików, ponieważ ich pianka nie jest podatna na pleśń, kurz czy roztocza. Wykazują właściwości antygrzybiczne czy antybakteryjne. Można je użytkować przez długi czas. Niektóre z nich posiadają zróżnicowane strefy twardości, dzięki którym dopasowuje się do nacisku ciała na określony fragment materaca.

Wiele osób zadaje sobie pytanie: materac kieszeniowy czy lateksowy? Materace kieszeniowe wykonane są na sprężynach, które zostają umiejscawiane we flizelinowych opakowaniach, jakie nazywamy kieszonkami. Są one ze sobą sklejone. To na pewno tańsza opcja od materaców lateksowych, lecz o podobnych właściwościach. Każda sprężyna w materacu kieszeniowym to punkt podparcia ciała. Większa liczba sprężyn gwarantuje lepszy komfort użytkowania, ponieważ każda z nich naciska na ciało. Poza tym, materace sprężynowe są trochę twardsze od lateksowych, ale tak samo jak one dopasowują się do kształtu ciała. Im wyższa cena materaca, tym dłuższa gwarancja jego użytkowania.

Materace kieszeniowe czy lateksowe? Porównujemy oba typy materacy

Myśląc nad tym jaki materac wybrać – kieszeniowy czy lateksowy należy zastanowić się nad swoimi potrzebami. Są to podobne rodzaje materacy, ale mają też pewne różnice. Dlatego trzeba rozeznać się w ich właściwościach, składzie, a także oferowanej cenie. Nasz sklep internetowy birdmeble.pl udostępnia swoim klientom materace kieszeniowe oraz lateksowe najwyższej jakości w bardzo atrakcyjnych cenach. Wybór jednego z nich zależy przede wszystkim od naszego klienta. Jeśli jednak podczas podejmowania decyzji dotyczących konkretnego modelu pojawią się dodatkowe pytania, chętnie na nie odpowiemy. Po krótkiej rozmowie będziemy mogli doradzić, który materac spełni najlepiej swoją rolę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl