BIRD Meble

RABAT 5% ZA MULTIZAKUPY - SKORZYSTAJ Z KODU MULTI2022
TYLKO DO KOŃCA ROKU!

Blog chmura tagów

Nowości

Promocje

Łóżko tapicerowane z pojemnikiem 80x180 Sida

Łóżko tapicerowane z pojemnikiem 80x180 Sida

799,00 zł 699,00 zł
szt.
Kanapa rozkładana z pojemnikiem Trio

Kanapa rozkładana z pojemnikiem Trio

829,00 zł 749,00 zł
szt.
Ława Kawowa LOFT 110x58

Ława Kawowa LOFT 110x58

429,00 zł 399,00 zł

Blog i porady sklepu BIRD meble

Czy materace lateksowe uczulają? 0
Czy materace lateksowe uczulają?

Czy materace lateksowe uczulają?

Myśląc nad tym, czy materace lateksowe uczulają, trzeba wiedzieć, że produkuje się je przeważnie poprzez połączenie lateksu syntetycznego z mleczkiem z drzewa kauczukowego. Dzięki temu odpowiednio przepuszczają powietrze, a w wyniku tego materiał jest zabezpieczony przed rozwojem różnych alergenów, na przykład pleśni. Lateks może powodować uczulenia, gdy dana osoba ma na niego alergię. Nie występuje taki materiał, na który nie można mieć uczulenia, lecz należy w tym przypadku wybierać takie, które w znacznie mniejszym stopniu powodują jego objawy. Ważne, aby podczas zakupu materaca wybrać taki, który został wykonany z ekologicznych materiałów. Ogólnie uczulenie na lateks to jednak bardzo rzadki rodzaj alergii, która może być niebezpieczna wówczas, gdy jest niezwykle silna.

Czy materace lateksowe uczulają? Szukanie odpowiedzi

Na pytanie czy materace lateksowe uczulają można odpowiedzieć twierdząco, lecz jest to uczulenie rzadkie, występujące u określonych grup osób, do których należą m.in. pracownicy służby zdrowia, którzy często korzystają z rękawiczek lateksowych powodujących zapalenie skóry, niemowlęta z rozszczepieniem kręgosłupa, osoby pracujące w przemyśle, w którym mają styczność z dużą ilością białek, czyli tam, gdzie dokonuje się czyszczenia kauczuku, a także osoby, u których wiele razy dokonywano operacji. Objawy uczulenia na lateks są różne, na przykład może to być zapalenie skóry wywołane podrażnieniem, swędzenie, uczucie pieczenia, bąble, a także wstrząs anafilaktyczny. W tych sytuacjach trzeba skorzystać z porady lekarza. Niezwłocznie miejsca dotknięte uczuleniem najlepiej przemyć zimną wodą z mydłem.

Czy materace lateksowe uczulają? Nie zawsze osoba, która jest uczulona na białka lateksowe odczuje objawy alergii. Korzystając z materaca, nie mamy bezpośredniego kontaktu z lateksem, ponieważ jest zazwyczaj przykryty innym materiałem. Poza tym, producenci materacy dokładają wszelkich starań, aby pianka materaca i inne jego elementy, które mają styczność z naszą skórą, były bezpieczne dla zdrowia ich użytkowników. Dlatego naturalny kauczuk jest wiele razy czyszczony, by nie znajdowały się na nim białka, które powodują uczulenia. Po tej czynności pianka zostaje poddawana procesowi wulkanizacji w tak wysokich temperaturach, w których pozostałe białka zostają usuwane. Zatem podczas wybierania materaca trzeba rozeznać się, czy dany producent dokonał takich zabiegów podczas produkcji danego materaca.

Czy materac lateksowy uczula? Kontrolowany proces produkcyjny gwarancją dobrego samopoczucia przy kontakcie z materacami lateksowymi

Zastanawiając się nad tym czy materace lateksowe mogą powodować uczulenie, można udzielić twierdzącej odpowiedzi, jednak tylko w przypadku, gdy materac taki nie został poddany odpowiednim zabiegom. Pianki podlegają ścisłej kontroli związanej z występującymi w nich białkami, ale również ze swoim składem chemicznym. Jeżeli proces produkcyjny materaca jest odpowiednio kontrolowany, nie należy obawiać się, że zakup takiego produktu może źle wpłynąć na stan naszego zdrowia i jakość snu. Serdecznie zapraszamy do zakupu materacy dostępnych w naszym sklepie internetowym birdmeble.pl. To produkty wysokiej jakości, bezpieczne dla samopoczucia użytkowników.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl