BIRD Meble

Blog i porady sklepu BIRD meble

Czy materace lateksowe są zdrowe?
Czy materace lateksowe są zdrowe?

Czy materace lateksowe są zdrowe?

Czy materace lateksowe są zdrowe? Wiele osób przed zakupem tego typu materaca zadaje sobie to pytanie. W poniższym artykule postaramy się na nie odpowiedzieć.

Materace są niezbędnym elementem wyposażenia zarówno łóżka dziecka, nastolatka, jak i osób dorosłych. Zapewniają komfortowy sen, wolny od wszelkiego rodzaju zakłóceń. Bardzo dobrze dopasowują się do uwypukleń kręgosłupa. Poza tym są elastyczne, co oznacza, że po wstaniu z łóżka, następuje powrót kształtu materaca do standardowego ułożenia. Nie występują też żadne spadki ani wypustki w materiale. Właściwy materac nie może być za miękki, twardy czy sztywny. Zbyt sztywny w ogóle nie zareaguje na nasze ciało, a na za bardzo miękkim będą widoczne trwałe odkształcenia. Po wielogodzinnym spaniu na lateksowym materacu naszego ciało będzie czuło się bardzo wypoczęte.

Czy materace lateksowe są zdrowe?

Zastanawiając się nad tym czy materace lateksowe są zdrowe, trzeba mieć na uwadze fakt, że jak wszystkie produkty, dla jednych będą odpowiednie, a dla innych niekoniecznie. Większość osób po spaniu na takim materacu czuję się wypoczęta, ponieważ podczas snu nie występują skurcze mięśni oraz nie są odczuwalne bóle kręgosłupa. Materac wykonany z lateksu będzie bardzo dobrym pomysłem dla małżeństwa, które znacząco różni się postawą oraz wagą, ponieważ dostosowuje się do ciała każdej osoby śpiącej. Takie produkty są również niezwykle trwałe, nie następuje ich szybkie zużywanie się. Z powodzeniem mogą służyć przez wiele lat. Jest to istotna kwestia, ponieważ mniej trwałe materace należy częściej zamieniać na nowe. 

Lateks w materacu – opinie na temat składu

 Materace lateksowe na pewno są odpowiednie dla alergików, wolne od składników uczulających. Nie jest to siedlisko bakterii ani grzybów, dlatego wyróżniają go ogromne właściwości higieniczne. Tego typu produkty odpowiednio też przepuszczają powietrze, dlatego niweluje to efekt pocenia się. Są to materace, których ceny na rynku nie są zbyt niskie, ale komfort i najwyższa wygoda snu zdecydowanie są tego warte. Przed zakupem takiego materaca warto również zwrócić uwagę na jego skład. Przeważnie jest to mieszanka lateksu naturalnego z syntetycznym, a im więcej tego pierwszego, tym lepsza jakość materaca. Lateks powinien stanowić przynajmniej 20% składu materaca. Istotna też jest jego grubość. Dobrze, aby wynosiła od 15 do 20 cm.

Czy materac lateksowy jest zdrowy? Jakie są opinie na ten temat?

Na pytanie czy materace lateksowe są zdrowe nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Jest to głównie podyktowane faktem, że każdy z nas jest inny i potrzebuje materaca dopasowanego do siebie i swoich potrzeb. Na pewno jednak dobry materac lateksowy będzie komfortowy w trakcie snu i uwolni nasz kręgosłup od porannego bólu. Z całą pewnością jeśli chodzi o materace lateksowe, opinie użytkowników potwierdzają, że dobrej jakości produkty o odpowiednio dobranej twardości zapewniają optymalne podparcie dla kręgosłupa i tym samym gwarantują spokojny sen.

 

Warto też dodać, że osoby, u których wykryto ostre uczulenie na lateks nie powinny wybierać takich materacy. W przeciwnym razie, jeśli nie występują inne przeciwwskazania, materac wykonany z lateksu z pewnością spełni oczekiwania naszych klientów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium