Struktura rodem z gofra

Tkaninę strukturalną łatwo jest rozpoznać już na pierwszy rzut oka. Widoczny splot, który się nawarstwia powoduje widoczną gofrową strukturę. Tkanina strukturalna jest wykorzystywana w tapicerstwie lecz również przemysł modowy chętnie sięga po ten materiał.

Nie do pomylenia od pierwszego wejrzenia

Tkaninę strukturalną trudno pomylić z jakąkolwiek inną. Najbliższym rodzajem jest popularna plecionka lecz jest ona raczej gładka. W przypadku strukturalnego materiału warstwy nachodzą na siebie przez co widoczna jest struktura przypominająca gofrową. Taki materiał bardzo chętnie jest wykorzystywany jako obicie mebli. Taka struktura raczej nie jest przewidziana dla pomieszczeń, w których znajdują się zwierzęta. Zwłaszcza w przypadku, gdy lubi zrobić użytek zer swoich pazurków.

Czy tkanina strukturalna będzie dobrym wyborem?

Tkaniny strukturalne mają ogromny plus w postaci tego, iż minimalnego marszczenia czy gniecenia się. Dzięki temu jest to łatwy w obróbce czy szyciu materiał. Tkanina jest również dość elastyczna, ale tylko wzdłuż splotu. W drugą stronę zagięcie materiału jest dość trudne. Nie podważalnym atutem tkaniny strukturalnej jest wysoka odporność na uszkodzenie mechaniczne. Ponadto warto odnotować, iż są to tkaniny szybkoschnące. Z tego względu wypranie mebla nie wykluczy korzystania kanapy czy narożnika przez cały dzień. Tkanina strukturalna okaże się także dobrym wyborem jeśli istotnym kryterium wyboru jest chęć zakupu nieprześwitującego materiału.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl