BIRD Meble
Blog chmura tagów

Promocje

Podnóżek w stylu skandynawskim Denver

Podnóżek w stylu skandynawskim Denver

204,00 zł 149,00 zł
Komoda 2 Szafki Rumba

Komoda 2 Szafki Rumba

661,00 zł 499,00 zł

Blog i porady sklepu BIRD meble

Urządzamy pokój dla nastolatka. Jakie meble wybrać? 0
Urządzamy pokój dla nastolatka. Jakie meble wybrać?

Urządzanie pokoju nastolatka nie należy do najłatwiejszych zadań i każdy rodzic powinien zdawać sobie z tego sprawę. Młodzi ludzie bywają buntowniczy i zazwyczaj mają jasno określoną wizję tego, jak mają zostać urządzone ich cztery ściany. Nie wszystkie ich pomysły są jednak możliwe do realizacji, z różnych względów. Wydaje się więc, że najlepiej będzie, jeżeli rodzice pozwolą nastolatkowi brać czynny udział w urządzaniu swojego pokoju, ale pod kontrolą. Warto zatem dowiedzieć się, na co zwracać uwagę wybierając meble i dodatki do pokoju młodego człowieka. Dobra wiadomość jest taka, że możliwe jest połączenie funkcjonalności z atrakcyjnym designem.

Komfortowe łóżko to podstawa

Najważniejszym meblem w pokoju nastolatka jest oczywiście łóżko. Młody człowiek potrzebuje nieprzerwanego, co najmniej ośmiogodzinnego snu, aby mieć energię do realizacji codziennych wyzwań. Jeżeli łóżko dla nastolatka będzie niewygodne, może on budzić się zmęczony i rozkojarzony. Nietrudno wówczas o kłopoty z koncentracją i zapamiętywaniem, co może skutkować pogorszeniem wyników w nauce. Poza tym, źle dobrane łóżko może przyczyniać się do powstawania bóli kręgosłupa i wad postawy.

Na co zwracać uwagę wybierając łóżko?

Wybierając łóżko młodzieżowe warto przyjrzeć się różnym kryteriom. Przede wszystkim, należy wziąć pod uwagę:
• rozmiar pokoju
• kolor łóżka
• materiał, z którego wykonane jest łóżko

Jeżeli pokój nastolatka jest mały, dobrym rozwiązaniem jest łóżko amerykanka. Jego atutem jest wygodny system rozkładania, dlatego przygotowanie miejsca do nocnego wypoczynku nie sprawi nastolatkowi większych trudności. Poza tym, tego rodzaju mebel nie zajmie dużo miejsca, dlatego pokój będzie wydawał się bardziej przestronny niż w rzeczywistości. Ten rodzaj łóżka wyposażony jest w pojemnik, który może posłużyć na przykład do przechowywania czystej pościeli bądź świeżego prania. W małym pokoju sprawdzić może się także tapczan jednoosobowy, taki jak ten dostępny w ofercie Bird Meble. On także posiada głęboki pojemnik, w którym można schować różne przedmioty. Bez względu na to, czy wybrana zostanie praktyczna rogówka, czy też tapczan, warto zwrócić uwagę na to, czy materiał, którym jest obity należy do wytrzymałych i odpornych na ścieranie. Dobrze będzie, jeśli da się go również łatwo wyczyścić.

Przestrzeń do nauki - jak ją zaprojektować?

Nastolatki nie zawsze przepadają za nauką. Zdobywanie wiedzy jest jednak konieczne, jeżeli chce się coś osiągnąć. Poza tym, dzięki temu można rozwinąć swoje zainteresowania i pasje. Ważne jest zatem zaaranżowanie przestrzeni, w której nastolatek będzie mógł odrobić lekcje lub przeczytać lekturę. Niezbędnym elementem wyposażenia nastoletniego pokoju jest bez wątpienia biurko. Wybierając je, należy zwrócić szczególną uwagę na:
• styl wykonania
• materiał, z którego jest zrobione
• wysokość oraz szerokość mebla

Dobrze byłoby, gdyby biurko było wyposażone w przynajmniej jedną szufladę. Nastolatek będzie mógł przechowywać w niej długopisy, notatki czy kolorowe zakreślacze. Biurko powinno być na tyle duże, aby mogła zmieścić się na nim lampka. Będzie ona szczególnie pomocna podczas wieczornej nauki, a także zimą, gdy dostęp do naturalnego światła słonecznego jest mocno ograniczony. Nie można zapomnieć także o krześle, które powinno być przede wszystkim wygodne. Doskonale, jeśli będzie dostosowane do wzrostu oraz wagi nastolatka. Powinno mieć taką wysokość, aby łokcie nastolatka znajdujące się na blacie biurka tworzyły z nim kąt prosty. Dzięki temu, zachowana zostanie prawidłowa postawa, co jest szczególnie istotne podczas długotrwałej nauki. Nastolatkowi może przydać się także niewielkich rozmiarów regał lub półka na książki.

Miejsce do rekreacji - jak powinno być zaaranżowane?

W pokoju nastolatka nie powinno zabraknąć także przestrzeni do rekreacji. Mola książkowego oraz miłośnika seriali ucieszyć mogą na przykład fotele jednoosobowe do spania. Siedząc w nich można będzie nie tylko oddać się ulubionej rozrywce, ale również chwilę pospać. Krótka drzemka w ciągu dnia pomaga zregenerować organizm i poprawia koncentrację. Dzięki temu, nastolatki zdecydowanie szybciej i prościej będą przyswajać nową wiedzę. Od czasu do czasu, w pokoju nastolatka na pewno pojawią się przyjaciele i znajomi. Dobrze byłoby, gdyby mieli gdzie usiąść, zagrać w grę planszową czy wspólnie pooglądać film pałaszując popcorn. Wygodna kanapa rozkładana lub narożnik na pewno im w tym pomogą. Wybierając je warto zwrócić uwagę zarówno na kształt, kolor, jak i materiał, z którego zostały wykonane. Ważne jest to, aby meble były odporne na uszkodzenia mechaniczne, o które w przypadku młodych ludzi nietrudno. Najistotniejsze jest jednak to, aby sofa była komfortowa. Jeżeli nastolatka zainteresowały kanapy z funkcją spania, gdy przyjdą znajomi, wystarczy taki mebel złożyć, aby cieszyć się jego funkcjonalnością. Bez względu na to, jaka sofa zostanie kupiona, przydać może się również stolik. Będzie można ustawić na nim napoje i przekąski, którymi nastolatek poczęstuje swoich gości.

Przechowywanie rzeczy

Jeżeli w pokoju nastolatka znajdzie się wygodna sofa do spania codziennego wyposażona w schowek, część rzeczy będzie można przechowywać właśnie tam. Mowa tu przede wszystkim o pościeli, ale również o ręcznikach. Nie można jednak zapomnieć o ubraniach, których nastolatki mogą mieć całkiem sporo. Młodzi ludzie, a zwłaszcza przedstawicielki płci pięknej, uwielbiają przecież eksperymentować ze swoim wyglądem. Przyda im się zatem pojemna szafa. Dobrym pomysłem może okazać także zakup komody, w której nastolatek będzie mógł trzymać inne niezbędne mu przedmioty codziennego użytku.

Jaką szafę wybrać?

Wybór szafy do przechowywania ubrań powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb nastolatka. Wydaje się jednak, że dziewczynom przyda się nieco pojemniejszy mebel, choć nie jest to regułą. Młody chłopak także może być miłośnikiem mody. Wybierając szafę, trzeba jednak zwrócić uwagę nie tylko na jej rozmiar, ale również na:
• ilość miejsca na wieszaki
• głębokość półek
• ilość szuflad i ewentualnych przegródek

Miejsca na wieszaki powinno być na tyle dużo, aby nastolatek mógł wygodnie przechowywać swoją kurtkę na zimę, ale także lżejsze okrycie wierzchnie na lato czy wiosnę. Na wieszakach przechowuje się także eleganckie ubrania, aby się nie niszczyły i nie mięły. Mowa tu przede wszystkim o eleganckich marynarkach, garniturach czy sukienkach. Na półkach można zaś poukładać jeansy, T-shirty czy wygodne bluzy. Im głębsze będą półki, tym więcej ubrań się na nich zmieści. Jeżeli nastolatek nie ma zbyt wielu ubrań, lepiej zdecydować się na płytsze półki. Korzystanie z nich będzie zdecydowanie bardziej komfortowe. Szuflady oraz przegródki mogą zaś posłużyć do wygodnego przechowywania bielizny, skarpetek czy obuwia. Zdecydowanej większości rodziców zależy również na korzystnym stosunku ceny do jakości. Nastolatki zwracają zaś baczną uwagę na wygląd szafy. Będą oni najprawdopodobniej oczekiwać tego, aby pasowała ona do wizji pokoju, jaką mają w swojej głowie. Na szczęście, w ofertach sklepów z meblami, takich jak na Bird Meble znajdziemy atrakcyjne wizualnie i tanie szafy. Można wybierać spośród różnych modeli i kolorów, dlatego każdy nastolatek bez trudu powinien znaleźć opcję idealną dla siebie.

Na jaką komodę warto postawić?

Nastolatków oraz ich rodziców zainteresować mogą także tanie komody. Podobnie jak w przypadku szaf, dobrze byłoby zwrócić uwagę na ich wymiary, design, a także ilość szuflad czy półek. Niektórym nastolatkom to właśnie szuflady wydają się praktyczniejsze, ale inni chętniej skorzystają z półek, zwłaszcza jeśli szafa stojąca jest niewielka, a ubrań przybywa. Nie trzeba jednak wybierać pomiędzy tymi dwiema opcjami, bo nie brakuje komód, które wyposażone są zarówno w szuflady, jak i w półki. Bardzo istotne jest również to, aby mebel pasował do pozostałych elementów wyposażenia nastoletniego pokoju. Dobrym pomysłem może więc okazać się kupno szafy i komody, które tworzą komplet. Równie dobrze można jednak postawić na inne, choć reprezentujące podobny styl meble. Ostatecznie, wszystko zależy od preferencji nastolatka i jego rodziców. Niektórym do gustu przypadną elementy wyposażenia w stylu skandynawskim, a inni będą chcieli urządzić swój pokój w stylu glamour. Pierwsza opcja spodoba się nastolatkom ceniącym minimalizm i nieco surowy, choć elegancki klimat. Styl glamour wydaje się zaś stworzony dla miłośników nowoczesnego luksusu.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl